RD Petříkov

Zpět na reference

RD Petříkov


Datum: 16.04.2013

Kategorie: Rodinné domy, TOP22. 09. 2011

název: RD Petříkov

místo: Petříkov u Velkých Popovic

stupeň: stavba domu na klíč

datum: 2012-2013

firma: KULŠTEJN s.r.o.

investiční náklady: 7.000.000,-Kč

Stavba domu byla zahájena v červnu 2012. Dokončení je plánováno na konec dubna 2013.

Architektonické řešení objektu vychází především z přání investora vytvořit moderní objekt pro bydlení čtyřčlenné rodiny zajišťující všechny potřebné funkce spojené s bydlením.

Návrh byl rovněž determinován situováním pozemku na mírném severním svahu s přístupem ze severu.

Půdorys objektu je obdélníkový se zúženou střední partií zvýrazňující prostor vstupu. Vnější rozměry půdorysu zastavěné plochy jsou přibližně 17,25x9,25m a zastavěná plocha je 165,8m2.

V jihovýchodní partii domu je situována terasa na terénu o celkové zastavěné ploše 57,0m2.

Nástup do objektu je ze severní strany a je umístěn přibližně ve středu severní fasády, přičemž nalevo od vstupu je umístěn vjezd do garáže. Garáž zaujímá východní část objektu, je dimenzována pro dva osobní automobily a její celková čistá podlažní plocha je cca 36m2. Na garáž navazuje sklad zahradního a sezónního náčiní a ze skladu je pak přístup na jižní terasu, kde je v návaznosti na prostor skladu vytvořen kout pro letní kuchyň.

Vstup do domu je kryt vykonzolovaným druhým nadzemním podlažím a spolu s ustoupenou střední partií přízemního podlaží vytváří praktické závětří. Prostor vstupu je tvořen zádveřím, odkud je vstup do šatny, která je průchozí do garáže a zajišťuje tak cestu z/do garáže tzv. „suchou nohou“. Z prostoru vstupu je dále přístupná centrální hala z hlavním schodištěm, odkud je dále přístup do hlavní obytné místnosti v západní partii objektu a do relaxační části nalevo od schodiště.

Hlavní obytná místnost je tvořena kuchyňským koutem se spíží v severní části, odkud je možné vizuálně kontrolovat stání pro automobily hostů a rovněž hlavní vstupní branku na pozemek.

Prostor kuchyně plynule navazuje na jídelnu, která je ve střední partii hlavního obytného prostoru a je tvořena velkorysým jídelním stolem. Jídelna dále přechází do části obývací v jižní části obytného prostoru, kde je situována sedací souprava, obývací stěna, která je spojena s krbem ve středu prostoru. Z obývacího pokoje ja zajištěn přístup na jižní terasu a na jižní zahradu.


Druhé nadzemní podlaží je po obvodu překonzolané nad půdorys přízemí a zaujímá pouze západní partii objektu nad obytným prostorem. Hrubá podlažní plocha 2.np je přibližně 112m2. Nad prostorem garáže je již plochá střecha, která zčásti slouží jako terasa 2.np.

Horní podlaží je přístupné po hlavním schodišti. Na schodiště navazuje chodba, odkud je přístupná východní venkovní terasa na střeše 1.np, dále šatna, wc, koupelna, pokoj pro hosty v jihovýchodní části, dva dětské pokoje v jihozápadní části a ložnice se šatnou v severovýchodní části.

 

Objekt je navržen jako současný moderní rodinný dům kompaktního tvaru s garáží zakomponovanou v hmotě objektu. Jeho dvě hmoty – přízemní dlouhá nízká podnož a vrchní úsporný kvádr vytvářejí esteticky umírněný celek založený na kontrastu dvou hmot, což se projevuje i v materiálovém řešení. Zatímco přízemí je řešeno tmavě šedou omítkou, Horní kvádr je řešen světlým palubkovým obkladem.

 

Střecha objektu je původně navržena jako plochá – jak nad 1.np, tak i nad 2.np. Nad 2.np byla následně vytvořena lehká ocelová konstrukce, která bude v budoucnu sloužit jako nosič solárních kolektorů či fotovoltaických panelů a současně splňuje kritéria platného územního plánu, předepisujícího šikmou střechu objektů. Krytina této šikmé střechy bude lehká, tvořena tmavě červeným trapézovým plechem, který je rovněž odpovědí na přísně předepsanou barvu krytiny…

více na http://archiv.kulstejn.cz/rd-petrikov/#1  

Předchozí    

předtím a potom - kadeřnictví ...

proměna komrčního prostoru - kadeřnictví v centru Prahy... nebo také ... .... [pokračování]