A78_RD Strašice

Zpět na reference

A78_RD Strašice


Datum: 02.06.2014

Kategorie: Rodinné domy

název: A78_RD Strašice

místo: Strašice, okres Rokycany

stupeň: STS

datum: 11/2013-08/2014

firma: KULŠTEJN s.r.o.

investiční náklady: 4.000.000,-Kč

Úkolem tohoto projektu bylo přeměnit stávající rodinný pozemek pro indivduální bydlení a život mladé rodiny. Celý projekt předpokládal bourání a sanaci stávajících hospodářských stavení, přičemž se také musel vypořádat s nelehkou terénní konfigurací.

Zadáním projektu bylo navrhnout poměrně velkorysý rodinný dům s prostornou garáží, dům pro hosty, zahradní dům nebo altán tak, aby byl poezemek se svými stavbami příjemným útočištěm mladé rodiny, s kterou žijí také prarodiče a společně využívají potenciálu velkého, mírně svažitého jižního pozemku v klidné části obce.

Po několika variantách se ve studii osvědčil princip oddělené garáži při hranici pozemku, která rovněž slouží jako sklad sezónního vybavení. Naopak princip bydlení a domu pro hosty byl sjednocen do jednoho objektu, který se vyznačuje samostatnými křídly do 4 sbětových stran tak, že každé z křídel má své funkční využití.
Východní křídlo je křídlem vstupním, rovněž jej ale naplňuje funkce bydlení hostů, resp. prarodičů, kteří tak mají své soukromí a oddělený "provoz".
Severní křídlo je křídlem ložnicovým, konkrétně je zde ložnice rodičů.
Západní křídlo je křídlem dětských pokojů, kteří tak mají pokoje orientované západním směrem a těží tak z příkonů mírného západního Slunce.
Jižní křídlo je křídlem obytným, obývacím, společenským, společným ...
Všechna křídla propojuje centrální hala, z které jsou jednak přístupná jedntlibá křídla, jednak se zde uplatňují společné prostory - šatna, toaleta, lázeň apod.

 

Předchozí     Další

připravované projekty 2017

Pro rok 2017 máme rozpracovaných 14 projektů, z nichž 12 je připravováno k realizaci naší stavební firmou. Jedná se o 7 rodinných domů, 3 půdní vestavby a 2 veřejné stavby.  Aktuálně pracujeme na všech 14 projektech, z nich je 7 v procesu satvebního řízení a zbývajících 7 projektů bude podáno do konce března. Včech 14 projektů by mělo získat stavební povolení nejpozději do konce června 2017. Dále je připravován větší developerský projekt, který se připravuje na pozemku velikosti 10tis.kč m2 a měl by být realizován v následujících .... [pokračování]