A101_RD Bykoš

Zpět na reference

A101_RD Bykoš


Datum: 10.01.2016

Kategorie: Rodinné domy

název: A101_RD Bykoš

místo: Bykoš u Berouna

stupeň: STS, DSP, DPS, Realizace

datum: 12/2015 - 10/2016

firma: KULŠTEJN s.r.o.

investiční náklady: 2.200.000,-Kč

Architektonické řešení

Cílem tohoto projektu bylo vytvořit malý, účelný objekt rodinného domu pro dvoučlennou domácnost, jejímž specifikem je chov exostického ptactva. Limitem byla předem jansně stnovená cena realizace a požadavek na pasivní standard domu. Výzvou je termínové řešení této akce, kdy od podpisu smlouvy na projekt a stavbu do dokončení a předání objektu k nastěhování je vyhrazeno něco málo přes 8 měsíců..! 

Objekt je řešen jako dvoupodlažní, jednoduchého téměř čtvercového půdorysu, s přístavkem voliéry pro papoušky. Výtvarným prvkem celé hmoty je rovněž atypicky řešená střecha s inverzní sedlovou střechou - hřeben je níže než okapní hrany. 

Dispozičně je objekt navržen velmi účelně tak, že v 1NP je vstupní hala, šatně, koupelna, dále společný obytný prostor s kuchyňským koutem a velkorysou spíží.
V 2NP jsou dvě ložnice, pracovna, prostorná šatna, koupelna a spoelčná hala s výstupem na menší západní terasu (nad voliérou).


Předchozí     Další

připravované projekty 2017

Pro rok 2017 máme rozpracovaných 14 projektů, z nichž 12 je připravováno k realizaci naší stavební firmou. Jedná se o 7 rodinných domů, 3 půdní vestavby a 2 veřejné stavby.  Aktuálně pracujeme na všech 14 projektech, z nich je 7 v procesu satvebního řízení a zbývajících 7 projektů bude podáno do konce března. Včech 14 projektů by mělo získat stavební povolení nejpozději do konce června 2017. Dále je připravován větší developerský projekt, který se připravuje na pozemku velikosti 10tis.kč m2 a měl by být realizován v následujících .... [pokračování]