A77_RD Lysá nad Labem

Zpět na reference

A77_RD Lysá nad Labem


Datum: 06.02.2014

Kategorie: Rodinné domy

název: A77_RD Lysá nad Labem

místo: U Vodárny II, Lysá nad Labem

stupeň: DSP

datum: 01/2014

firma: KULŠTEJN s.r.o.

investiční náklady: 2.700.000,-Kč

  Architektonické řešení objektu rodinného domu vychází z přání investora realizovat umírněný, tradiční a úsporný rodinný dům se sedlovou střechou, který bude sloužit k účelům bydlení pro čtyřčlennou rodinu. Rodinný dům je navržen jako dvoupodlažní s přízemí a obytným podkrovím.

   Půdorys objektu rodinného domu má obdélníkový tvar s vnějšími rozměry 9,5x10,8m. Celková zastavěná plocha je tedy přibližně 105m2. Objekt je zastřešen tradiční sedlovou střechou se sklonem 38° v provedení bez přesahů. Plocha střechy není nijak členěna, jedinými perforacemi do této roviny jsou prostup komínu krbu, prostup komínu z plynového kondenzačního turbokotle, odvětrání kanalizace, prostup anténních rozvodů a jedno střešní okno rozměru cca 1,5x0,75m v koupelně.


  Zásadním požadavkem bylo vytvořit tradiční dům za použité zděné technologie stavby, s tradičním výrazem tak, abychom vytvořili dům současný svým pojetím energetické úspornosti.  Výraz objektu by se měl přiblížit tradiční představě rodinného domu se sedlovou střechou s tím, že provedením stavebních detailů a povrchových úprav by měl reflektovat současnou moderní architekturu v kontextu výstavby staveb pro bydlení ve 21. století. Tato snaha je zachycena například v provedení fasády, kdy jednotlivá solitérní okna ve fasádě jsou sjednocena do větší plochy provedení fasádního obkladu (plech apod.). Rovněž provedení sedlové střechy bez přesahů řadí stavbu mezi současné realizace. Barevnost fasády by měla být jednoduchá, spíše ve světlých barvách (světle šedá, bílá), místy akcentována tmavšími plochami (okna, plechový obklad, okapy, sokl). Provedení okapů by mělo být hranaté v podobně kvalitě plechu a barevnosti, jako budou provedeny meziokenní vložky. Sokl objektu bude proveden z marmoritu tmavé barvy (tmavě šedá, černá).

 

Předchozí     Další

připravované projekty 2017

Pro rok 2017 máme rozpracovaných 14 projektů, z nichž 12 je připravováno k realizaci naší stavební firmou. Jedná se o 7 rodinných domů, 3 půdní vestavby a 2 veřejné stavby.  Aktuálně pracujeme na všech 14 projektech, z nich je 7 v procesu satvebního řízení a zbývajících 7 projektů bude podáno do konce března. Včech 14 projektů by mělo získat stavební povolení nejpozději do konce června 2017. Dále je připravován větší developerský projekt, který se připravuje na pozemku velikosti 10tis.kč m2 a měl by být realizován v následujících .... [pokračování]