A85_Terasa Liberec

Zpět na reference

A85_Terasa Liberec


Datum: 30.06.2014

Kategorie: Veřejné stavby

název: A85_Terasa Liberec

místo: Liberec

stupeň: STS

datum: 07/2014-11/2014

firma: KULŠTEJN s.r.o.

investiční náklady: 2.500.000,-Kč

Pro projekt terasy jsme byli osloveni z důvodu exponovaného místa pro plánovanou terasu, kterým je přilehlé okolí objektu nového lékařského domu naproti novému vstupu do liberecké zoologické zahrady.

Terasa je plánována jako sezónní kryté posezení k provozovně cukrárny v přízemí lékařského domu. Kapacitně bylo toto zastřešení koncipováno pro přibližně 100 osob. Je zde navržen dětský koutek, šatna samostatné panské a dámské toalety, posezení u klasických stolků, ale také lounge koutek s příjemným výhledem na protilehlou zoo.

Koncept vychází z požadavku na vzdušnou lehkou formu zastřešení, která by rovněž fungovala jen jako jakási clona, kerá však umožní propojení s venkovním prostorem  zde navrženy velké pousvné prosklenné stěny, které vytvářejí prosklenné pásy, které přechází až do střechy. Tyto transaprentní pásy se střídají s pásy pevnými, které naopak poskytují doststek stínu a vytvářejí požadavonou clonu před vnějším prostředí.
 

Předchozí     Další

připravované projekty 2017

Pro rok 2017 máme rozpracovaných 14 projektů, z nichž 12 je připravováno k realizaci naší stavební firmou. Jedná se o 7 rodinných domů, 3 půdní vestavby a 2 veřejné stavby.  Aktuálně pracujeme na všech 14 projektech, z nich je 7 v procesu satvebního řízení a zbývajících 7 projektů bude podáno do konce března. Včech 14 projektů by mělo získat stavební povolení nejpozději do konce června 2017. Dále je připravován větší developerský projekt, který se připravuje na pozemku velikosti 10tis.kč m2 a měl by být realizován v následujících .... [pokračování]