A88a_Zahradní domek Strašnice

Zpět na reference

A88a_Zahradní domek Strašnice


Datum: 20.01.2015

Kategorie: Rodinné domy

název: A88a_Zahradní domek Strašnice

místo: Novostrašnická, Praha 10 - Strašnice

stupeň: STS, DSP

datum: 01/2015 - 08/2015

firma: KULŠTEJN s.r.o.

investiční náklady: 1.000.000,-Kč

K tomuto specifickému projektu jsme byli přizváni ve chvíli, kdy měl majitel na pozemku již zaháhenou stavbu zahradního domu, resp. domu pro zahradníka. V domnění, že při zastavěné ploše do 25m2 nebude potřebovat stavební povolení tak zahájil stavbu.
Po marném "boji" s úřady však z původního záměru sešlo a projekt byl svěřen profesionálům.

Celý koncept domu pro zahradníka doznal mnohých změn; k projektu bylo přistoupeno bez předsudků a současně se také začaly objevovat požadavky stavebníka, který tak již nebyl svázán požadavky na zastavěnou plochu. Tak vznikl z původní představy zahradního domku poměrně velkorysý projekt domu zahradníka, pro nějž jsou v objektu zajištěny veškeré potřebné provozy - od chladného suterénu pro sklad sezónního ovoce a zeleniny, přes vstupní podlaží, dále podlaží obytné až po podkrovní skleník, který bude sloužit pro pěstování náročných odrůd a rovněž pro předpěstování.

Vzhled objektu je mírně predikován již zahájenou stavbou v úrovni 1NP. O to náročnější bylo následné hledání formy, která by naplnila velkorysé požadavky na provoz objektu.
Objekt bude rovněž technologicky poměrně náročný - dopravník pro zeminu do podkroví, zavlažování rostlin v podkroví, požadavek na hydrauliky otevíravou střechu apod.
Tyto požadavky proěří dokumentace pro stavební řízení a následně dokuementace pro provedení stavby, která bude nezbytná pro úspěšnou realizaci.

 

Předchozí     Další

připravované projekty 2017

Pro rok 2017 máme rozpracovaných 14 projektů, z nichž 12 je připravováno k realizaci naší stavební firmou. Jedná se o 7 rodinných domů, 3 půdní vestavby a 2 veřejné stavby.  Aktuálně pracujeme na všech 14 projektech, z nich je 7 v procesu satvebního řízení a zbývajících 7 projektů bude podáno do konce března. Včech 14 projektů by mělo získat stavební povolení nejpozději do konce června 2017. Dále je připravován větší developerský projekt, který se připravuje na pozemku velikosti 10tis.kč m2 a měl by být realizován v následujících .... [pokračování]