A13_dětské hřiště Nový knín

Zpět na reference

A13_dětské hřiště Nový knín


Datum: 11.11.2014

Kategorie: Veřejné stavby

název: A13_dětské hřiště Nový knín

místo: Nový Knín

stupeň: STS, DSP, DPS, Realizace

datum: 11/2014 - 04/2015

firma: KULŠTEJN s.r.o.

investiční náklady: 100.000,-Kč

Zpracovali jsme studii a projekt dětského hřiště, které je navrženo pro konkrétní místo většího pozemku u rodinného domu. Je rovněž navrženo pro konkrétní uživatele, kterými jsou dvě malé holčičky, které jsou - jako většina dětí - velmi neposedné.
Proto jsme toto dětské hřiště chtěli opatřit mnoha atrakcemi tak, aby hřiště nemohlo nikdy nudit. Součástí hřiště jsou dva dvoupodlažní domečky, z nichž ten větší je z jedné poloviny uzavřený tak, aby v úroni přízemí vytvořil prostor pro opravdový "domeček", vybavený kuchyňkou a přístupný dveřmi. Samozřejmostí je okénko s výhledem na východní stranu, kde je situována šplhací tyč, po které je snadno se spustit z druhého podlaží.
Odkrytá část tohoto většího domečku je do 2.NP přístupná po schodech. Vedle schodiště je samozřejmě nezbytná skluzavka. Spodní část nabízí stinné zákoutí, kde na pevné stěně zakryté části domečku je instalována tabule pro kreslení. Tento domeček je opatřen ještě lezecí stěnou v jižní části a již zmíněnou šplhací tyčí v části východní.
Druhý domeček je přístupný z toho prvního prostřednictvím řetězové lávky a je vybaven rovněž skluzavkou. Pod ním je situováno pískoviště tak, aby bylo alespoň zčásti zastíněno.
Součástí hřiště jsou ještě dvě houpačky na samostatné konstrukci a jedna klasická kyvná houpačka.
V bezprostření blízkosti tohoto hracího komplexu je umístěna trampolína průměru 3m, kdyby náhodou atrakce na hlavním hřišti nedostačovaly...


Předchozí     Další

připravované projekty 2017

Pro rok 2017 máme rozpracovaných 14 projektů, z nichž 12 je připravováno k realizaci naší stavební firmou. Jedná se o 7 rodinných domů, 3 půdní vestavby a 2 veřejné stavby.  Aktuálně pracujeme na všech 14 projektech, z nich je 7 v procesu satvebního řízení a zbývajících 7 projektů bude podáno do konce března. Včech 14 projektů by mělo získat stavební povolení nejpozději do konce června 2017. Dále je připravován větší developerský projekt, který se připravuje na pozemku velikosti 10tis.kč m2 a měl by být realizován v následujících .... [pokračování]