A76_Lékárna SUNPHARMA v Rychnově

Zpět na reference

A76_Lékárna SUNPHARMA v Rychnově


Datum: 15.10.2013

Kategorie: Interiéry

název: A76_Lékárna SUNPHARMA v Rychnově

místo: OD Kauflanf, Rychnov nad Kněžnou

stupeň: STS, DSP, DPS

datum: 09/2013

firma: KULŠTEJN s.r.o.

investiční náklady: 2.000.000,-Kč

Investiční záměr předpokládá vytvoření nové provozovny lékárny společnosti SUNPHARMA. Investor vybral pro novou provozovnu obchodní jednotku 09.14 v obchodním domě Kaufland v Rychnově nad Kněžnou. Jedná se o nový prostor nově budovaného obchodního domu.

Celková velikost obchodní jednotky je cca 127m2. Prostor je ponechán volný, se dvěma čtvercovými nosnými sloupy při severní fasádě. Je přístupný z obchodní pasáže prosklenými posuvnými dveřmi, které jsou součástí prosklené výlohy, jež tvoří celou jižní stěnu obchodní jednotky. Dalším přístupem je zásobovací vchod ze severní strany. Prostor má tvar nepravidelného mnohoúhelníku s dominantní čtvercovou částí o rozměrech cca 9x10m a pak zúženou část směrem do obchodního prostoru o rozměrech cca 4x6m.

Navržená dispozice vychází z požadavků hygienických norem a požadavků SUKL (Státní útvar pro kontrolu léčiv). Dispoziční řešení je následující: zásobovacím vstupem se vchází do prostoru zádveří, odkud je přímý vstup do vstupní chodby a rovněž do denní místnosti personálu. Ze vstupní chodby je dále přímý vstup do prostoru prodejny, vpravo pak do místnosti pro příjem a vlevo do prostoru šatny s dalšími pomocnými provozy, kterými jsou úklidová komora, předsíň wc a samotná kabina pro wc. Prostor šatny je přirozeně osvětlen oknem na severní fasádě objektu. Místnost pro příjem, vpravo ze vstupní chodby, dále navazuje na místnost pro uchovávání LP, která je komunikačně propojena přímo s prodejnou a rovněž zahrnuje kancelářský kout v podobě pracovního stolu a skříněk. Z této místnosti je dále přístupná místnost pro přípravu LP a umývárna, která je vybavena dřezem a umyvadlem, prostorem pro sterilizátor, uv-lampu a infra-zářič. Samotná prodejna, tedy místnost pro výdej LP a ZP je tedy přístupna jak přímo ze vstupní chodby, tak také z prostoru místnosti pro uchovávání LP, kde je umístěn sklad léků huweii. Místnost pro výdej LP a ZP má čtvercový půdorys a velikost cca 50m2.

Hlavní elektrický jistič je umístěn v zádveří, bojler je zavěšen pod stropem v rohu denní místnosti, nad kuchyňskou linkou. Vytápění a větrání je řešeno centrální vzduchotechnikou obchodního domu. Do obchodní jednotky byly dále navrženy klimatizační jednotky (výkon viz.další stupeň PD). Osvětlení je řešeno bodovými led světly zabudovanými v podhledu. Podhled je navržen z desek Thermatex Alpha hygena, 600x600, hrana SK.

Předchozí     Další

připravované projekty 2017

Pro rok 2017 máme rozpracovaných 14 projektů, z nichž 12 je připravováno k realizaci naší stavební firmou. Jedná se o 7 rodinných domů, 3 půdní vestavby a 2 veřejné stavby.  Aktuálně pracujeme na všech 14 projektech, z nich je 7 v procesu satvebního řízení a zbývajících 7 projektů bude podáno do konce března. Včech 14 projektů by mělo získat stavební povolení nejpozději do konce června 2017. Dále je připravován větší developerský projekt, který se připravuje na pozemku velikosti 10tis.kč m2 a měl by být realizován v následujících .... [pokračování]